Mokymai padėjo tėvams suprasti vaikus ir labiau pasitikėti savimi
Vilniaus miesto socialinės paramos centro administruojamo projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“ (projektas) partneriai Paramos vaikams centras nuolat organizuoja pozityvios tėvystės įgūdžių mokymus tėvams, kurie karantino metu persikėlė į nuotolį. Per pandemiją mokymus baigė 4 dalyvių grupės – 59 tėvai.
Mokymai – suprasti savo jausmus
Projekto tęstiniai mokymai skirti tėvams, auginantiems 4–6 metų, 7–11 metų vaikus ir paauglius. Juose Paramos vaikams centro psichologės dalyvaujantiems tėvams padeda suprasti kiekvienam vaiko amžiaus tarpsniui būdingus ypatumus, kylančius savo ir vaiko jausmus, jo elgesio priežastis. Viena iš mokymus vedusių psichologių Veronika Lakis-Mičienė sako, kad pozityvaus drausminimo pavyzdžiai, praktiniai patarimai, kaip stiprinti ryšį su vaiku, tinkamai valdyti savo emocijas bei kaip įvairiose situacijose reaguoti į vaiko elgesį, padeda rasti daug atsakymų į kylančius klausimus.
Pasak dalyvių, grupinės diskusijos ir savo patirties dalijimasis, konkrečių situacijų analizavimas, padėjo rasti sprendimus asmeninėse situacijose. „Po šių mokymų supratau, kad su vaiku galiu bendrauti, kaip lygus su lygiu. Sužiojau, kaip jį girdėti, atspindėti jo jausmus ir įvardyti savuosius, drąsiai atsiprašyti ir kalbėtis įvairiomis temomis. Mokymuose gautą informaciją namuose taikau praktiškai – siūlau kelis variantus, ne tik man vieną priimtiną“, – džiaugėsi viena mokymų dalyvių.
Padeda praktiniai patarimai
Kiekvieno užsiėmimo metu pateikiami praktiniai patarimai, kaip elgtis, kaip kalbėti, kokias frazes naudoti, o kokių vengti. Projekto vykdamos veiklos ir mokymai padeda dalyviams pasitikėti savimi kaip tėvais, sumažinti lūkesčius ir siekius būti tobulais. „Nuolat save kaltinau, kad esu prastas tėtis, todėl sūnui nepavyksta daug dalykų. Dabar žinau, kad jis elgiasi kaip įprasta tokiam amžiui, o aš viską darau gerai“,– dalijosi pozityvios tėvystės įgūdžių mokymus baigęs tėtis.