„SOS vaikų kaimuose“ vykstantys pozityvios tėvystės mokymai – kompleksinių paslaugų šeimai dalis
Vilniaus miesto savivaldybė, vykdydama projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“, kurį administruoja Vilniaus miesto socialinės paramos centras, Vilniaus miesto šeimoms, susiduriančioms su tam tikrais iššūkiais ir norinčioms tobulėti, organizuoja ir teikia nemokamas kompleksines paslaugas šeimai, iš kurių viena – pozityvios tėvystės mokymai, vykstantys ir VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaime“.
Mokymai – tobulinti turimus tėvystės įgūdžius
Pozityvios tėvystės mokymai yra skirti šeimoms, kurios nori įgyti ar tobulinti jau turimus tėvystės įgūdžius. „Jais siekiama suteikti žinių apie tinkamą vaiko elgesio skatinimą, tinkamo pavyzdžio šeimoje svarbą, aiškių taisyklių nustatymą, stengiantis išugdyti geriausias savybes – tiek vaikų, tiek tėvų, bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus“, – sako pozityvios tėvystės mokymus vedanti lektorė Aurelija Zacharavičienė.
Jau ketverius metus VšĮ „SOS vaikų kaime“ vykstančius pozityvios tėvystės mokymus išklausė 193 dalyviai, norintys tobulėti ir gilinti žinias tėvystės srityje.
Pokytis įvyksta, kai esi tam pasirengęs
Pozityvios tėvystės mokymus VšĮ „SOS vaikų kaime“ vedanti socialinė pedagogė-metodininkė Aurelija Zacharavičienė, jau dvylika metų konsultuojanti šeimas bei dirbanti su vaikais, akcentuoja, kad pozityvi tėvystė yra sąmoninga tėvystė, reikalaujanti atsakomybės, nes gyvenimui yra pradedamas ruošti naujas žmogus. „Kiekvienai į mokymus ateinančiai šeimai šie mokymai yra svarbūs tuo, kad mokymų metu tėvai gali išanalizuoti savo pačių suvokimą apie tėvystę bei išgirsti tam tikrų gairių, kuria kryptimi tėvystėje jiems reikėtų judėti toliau“, – įžvalgomis dalijasi lektorė. Anot A. Zacharavičienės, pokytį tėvystėje šios šeimos gali padaryti tik tuomet, kai patys tėvai tam yra pasiengę. Mokymų metu jie gauna ne tik reikalingą informaciją medžiagai įsisavinti, bet ir ne ką mažiau pokyčiui svarbų palaikymą bei supratimą.