Paskaita „Kaip priimti „kitokį“ žmogų?“

Per šią paskaitą kartu su CARITU kalbėsitės apie tai, kas vyksta mumyse, kai sutinkame „kitokį“ žmogų. Kas kyla galvoje? Kokios emocijos užplūsta? Kodėl kartais nejauku, o kartais – net norisi pasitraukti ar nekreipti dėmesio? Ar tai mūsų pačių baimės, ar tiesiog kažkur girdėti stereotipai?
Taip pat aptarsime, ką daryti, kai vaikas susiduria su kitoniškumu – kaip jį paruošti, apsaugoti ir ugdyti jo empatiją bei gebėjimą priimti įvairovę. Kaip apsaugoti, bet kartu ir neišmokyti bijoti visko, kas nauja ar keista? Kas apskritai yra saugumas?
Ar tikrai veikia ta sena frazė „nėra žmogaus – nėra problemos“? Gal iš tiesų, kai bandom kažko nematyti, problema tik auga? O kaip mes patys atpažįstame „kitokį“? Kokie požymiai leidžia mums taip kažką pavadinti? Ir ar tai visada teisinga?
Apie visa tai ir dar daugiau – jaukioje, atviroje paskaitoje su Mediacijos centro „In pace“ vadove, mediatore Ūla Dusevičiene.
Data ir laikas: kovo 17 d. pirmadienis 18.00 – 20.00 val.
Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Pažinimo erdvė, 5 aukštas (Gedimino pr. 51, Vilnius).
Svarbu! Dalyvavimas nemokamas. Visi dalyvaujantys paskaitoje turės užpildyti dalyvio apklausos anketą. Vietų skaičius ribotas. Paskaita vyks tik „gyvai“, įrašas nebus daromas. Dalyvavimą patvirtinantys pažymėjimai nebus išduodami.
Paskaitoje bus fotografuojama ir nuotraukos viešinamos socialiniuose tinkluose.
Paskaita nemokama, įgyvendinama pagal projektą „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“ ir finansuojama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.
Kontaktai pasiteiravimui:
+370 678 60 945
registracija.inpace@vilnius.caritas.lt